Počet zobrazených článků: 1 (z celkem 1 nalezených)

* Schola

Vydáno dne 19. 04. 2007 (2684 přečtení)

Schola

Scholu, která pravidelně každou neděli zpívala žalm, ordinárium a píseň s kytarovým doprovodem založil p. Antonín Kupka v roce 1976. Nebyly to jen zpěvy v neděli , ale také církevní svátky, křížové cesty, májové a jesličkové pobožnosti.

Pod vedením Elišky Librové, mladého varhaníka Josefa Drastíka a za doprovodu Drahoslavy Librové dnes Stuchlíkové, nadšená mládež zpívala k oslavě Boha nové písně, které se odposlouchávaly z magnetofonových pásku nebo se melodie musela zapamatovat od jiných schol. Text písní se přepisoval přes kopírovací papír a zakládal do sešitů. Hrálo se jen podle akordových značek.

Byla to velká odvaha, hlavně kněze, který mohl přijít o státní souhlas a pak nemohl vykonávat kněžskou službu. Schola tvořila správnou partu , která spolu prožila tábory a společenství s podobnou scholou z Darkovic a Hati.

Dnes máme v Kobeřicích více schol.

Malou scholu navštěvují žáci základní školy. Pod vedením Pavly a Marie Stuchlíkových, Veroniky Slivkové, Pavly Václavíkové a Táni Hanzlíkové zpívají na dětských středečních mších nebo při jesličkové pobožnosti.

Střední scholu tvoří mládež od páté třídy základní školy až po vysokoškoláky. Zpíváme hlavně v neděli , o svátcích, na svatbách a střídáme se na dětských středečních mších s Malou scholou. Vedoucími jsou manželé Stuchlíkovi Jan a Drahoslava. Zkoušky na neděli máme každou sobotu 14:30 ve zkušebně. Zpíváme na ranní mši v 7:00.

Velká schola je tvořena z dospělých členů, kteří si rádi zazpívají příležitostně v neděli, o svátcích, na svatební mši a při biřmování. Pod vedením Josefa Drastíka a Lidie Hanslíkové zpívají nejen kytarové písně, ale i skladby světových skladatelů.

Pokud máte zájem zpívat, přidejte se k nám, jste vítáni.


Celá tisková zpráva... | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Dnes je : 17.10. 2017

Svátek má
Hedvika

V Círvki slaví
sv. Ignác Antiochijský

Dnešní liturgie

1. čtení Žalm Evangelium

Vytvořeno použitím phpRS. Stránky zpracoval Pavel Němec.