Počet zobrazených článků: 1 (z celkem 1 nalezených)

* Sbor

Vydáno dne 19. 04. 2007 (2002 přečtení)

Sbor

Dobré kostelní sbory se u nás datují – pokud je můžeme zpětně sledovat – nejméně od konce 19. století. Působili zde hudebně nadaní učitelé, kteří byli zároveň varhaníky a jejichž jména dodnes nejsou zapomenuta (řídící učitelé a učitelé do roku 1920: Sylvester, Sikora, Strigan, Tebel, Hauptmann, tento byl synovcem významného německého spisovatele Gerharta Hauptmanna,…). S obdivem zjišťujeme, že písně a vícehlasé sbory, které se tehdy žáci ve Volksschule učili, jsou náročné skladby skladatelů světových jmen: Beethoven, Mozart, Weber, Brahms. Takovou hudbou odchováni žáci pak rádi a s nadšením doplňovali kostelní sbor, kde mnohdy po celý život zpívali Bohu ke cti a chvále a sobě a věřícím k radosti povznesení mysli.

Za vrcholný výkon kobeřického sboru lze považovat uvedení Mozartovy „Korunovační mše“ při slavnostním svěcení varhan v roce 1956.

V současné době vede pěvecký kostelní sbor Josef Drastík za podpory Jana Stuchlíka, Anny Tošerové a Lidie Hanslíkové. Ve sboru zpívá asi 30 členů.

Pravidelně zpívame v kostele na svátečních mších na Velikonoce, Vánoce, výročí posvěcení a zasvěcení kostela. Zkoušky nemáme pravidelné, nacvičujeme jen před těmito svátky. Vystupujeme na setkáních chrámových sborů, které je jednou ročně na podzim.

Minulý rok jsme nacvičili Mozartovu Korunovační mši s orchestrem.

Pokud máte zájem zpívat, přidejte se k nám, jste vítáni.


Celá tisková zpráva... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Dnes je : 17.10. 2017

Svátek má
Hedvika

V Círvki slaví
sv. Ignác Antiochijský

Dnešní liturgie

1. čtení Žalm Evangelium

Vytvořeno použitím phpRS. Stránky zpracoval Pavel Němec.