Duchovní správa

P. Mgr. Marek Pawlica
narozen 13.7. 1964 v Kędzierzynie – Koźlu v Polsku.

Základní vzdělání získal v rodném Kędzierzynie. Poté nastoupil na gymnázium, kde v roce 1983 úspěšně složil zkoušku dospělosti – maturitu. V témže roce odchází studovat bohosloví do Nysi.

Dne 17.6. 1989 byl v Opoli arcibiskupem Alfonsem Nossolem vysvěcen na kněze a je poslán jako kaplan do své první farnosti ve Zdzešovicích. Dne 1.8. 1993 byl přeložen do farnosti Petrovice u Ratiboře a od 26.8. 1996 působí jako kaplan v Opoli.

Na prosbu českého biskupa Františka V. Lobkowicze opouští Opolskou diecézi a jde na výpomoc do Diecéze ostravsko-opavské. Nastupuje jako administrátor do farnosti Zátor, k níž ještě patří i farnosti Lichnov, Sosnová a Široká Niva. Odtud je přeložen dne 1.7. 2003 do farnosti Kobeřice a stále je zde s námi.

Vytvořeno použitím phpRS. Stránky zpracoval Pavel Němec.